Psaný 30.3. 2009 a 26.4. 2009
Kurz negativního myšlení
Tip na tenhle film od Janneho.
O tom, jaký to může bejt, když se něco zvrhne. Terapeutická skupina lidí na vozejku a jedný dámy „jenom“ s depresema. Skupinu vede uznávaná terapeutka metodou pozitivního myšlení, nicméně trochu po svym. Tahle dáma se chová celkem autoritativně. Výsledky sou vidět, klienti se na první pohled zdají bejt na správný cestě (něco ale pro diváka neklape, všichni až nějak moc veselý, srovnaný). Jednoho dne vezmou minibus a odjedou na skupinu do domu nových členů. Tuhle „pozitivní“ partičku ale čeká svéráznej týpek na vozejku, nasranej na celej svět, odhání od sebe partnerku, chlastá, hulí, sjíždí válečný filmy, dává si Johnnyho Cashe a na nějaký „kriply“ zvenku neni zvědavej. Pochopitelný. Přesto nakonec sjede z patra dolů a začíná dlouhá noc pro všechny. Součástí celýho děje sou partneři dvou postižených a jejich rozdílný postoje, city k jejich blízkym.
Ok, je to sranda a je to drsný. Přesvědčivý. Pochopitelný emoce.
Tip dávam dál...
Stalo se
Mark Wahlberg už sice konečně dozrál v pěknýho chlapa, ale moc toho nezahrál. Zooey Deschanel podala výkon leklý ryby. Dvojici postav, který hrajou, to v manželství neklape. Tahle zápletka je očekávatelná - jdou krajinou a snažej se zdrhnout z míst, kde něco neznámýho způsobuje hromadný sebevraždy. Scénárista měl naznačenejch manželskejch problémů radši nechat, mam pocit prázdný vaty.
Film natočil režisér Shyamalan a ten si ve Znamení umí s psychikou zahrát skutečně pěkně..
Zkratkou tam a pryč. Jde o vítr, jo? Ten zaduje a je průšvih. Sebevražednej toxin šíří bránící se rostliny a po zasažení máte velkou pravděpodobnost, že budete hledat kudlu, kterou si narvete do krku. Celý to začne v New Yorku, to asi pro změnu. I když furt lepší, než kdyby se to začalo šířit v okolí samotnýho velkýho Bílýho domu.
Měl bych se bát. Ten strach, kdy nevíte, co se děje a víte jenom, že musíte utýct. To na tom má fungovat. Vždyť už zmíněný Znamení je tak postavený a výsledek výbornej! Proč to tady drhne? Vlastně si nejsem jistej. Asi bych děj lehce zpomalil, zaměřil se na psychologii postav. Určitě by neuškodilo něco jenom naznačit.
Na konci, kdy ještě hlavní postavy neví, že toxin zmizel, vylezou ven do větru, podaj si láskyplně ruce a čekaj konec. A nic:-)
+ scéna s oběšenejma lidma na ulici
+ zjištění, že Wahlberg vypadá dobře
- zjištění, že Wahlberg tu košili celej film nesundal
- všechno ostatní
Dokonalá rasa
Upířiny můžu hodně. Dobrejch jich bylo natočeno dost, průserů ještě víc (Upíři: Návrat, Dracula 3000 ad.). Tohle přidávam k druhý skupině. Pěkný reálie nestačí...
+ vzducholodě nad městem
+ nápad (snad se ho někdy někdo chopí znovu)
- všechno ostatní
„Qatsi“ trilogie
Jde o trilogii režiséra G. Reggia: Koyaanisqatsi, Powaqatsi, Naqoyqatsi. Amazon opět zafungoval skvěle. Bacha, v Bontonlandu asi před měsícem (?) Koyaanisqatsi za necelej litr. Tady celá trilogie za něco málo přes tři stovky. Kdo zná Baraku a o tomhle neví, tak ať zví, že nebejt prvních dvou filmů (Koyaanisqatsi, Powaqatsi), Baraka by zřejmě nevznikla.
Reggio klipově sestřihal záběry z celýho světa a podbarvil neuvěřitelnou hudbou od Philipa Glasse. Neuslyšíte jediný slovo. Uvidíte různý kultury, náboženství, absurdní shon měst, chudobu a destrukci planety lidskou civilizací. Popisuju hodně zkratkovitě, nechci dávat větší prostor.
Předchozí odstavec neplatí pro třetí film trilogie „Naqoyaqatsi“ (Life As War). Zpracovaný téma globalizace, současných technologií a z toho vznikající absurdita světa. Záběry a obrázky jsou počítačově upravený do negativu, přebarvení...
„Naqoyaqatsi“ má vyznít jako chaos. Chaos to je, ale ve výsledku bohužel i vizuální. Škoda, přeškoda.
Vyhledejte si trailery na jednotlivý filmy na youtube, hodně napoví.
Bodově asi takhle:Koyyaanisqatsi (Life Out Of Balance): 10/10
Powaqatsi (Life In Transformation): 10/10
Naqoyaqatsi (Life As War): 5/10
Žádné komentáře:
Okomentovat